براساس اعلام رسمی مقامات بریتانیایی، ۷۱۸ نفر طی تظاهرات اعتراضی علیه سیاست‌های محیط زیستی دولت بریتانیا بازداشت شده‌اند. علیه ۲۸ تن از شرکت‌کنندگان در تظاهرات در رابطه با اعتراضات اعلام جرم شده است. در این میان پلیس لندن با مشکل جا برای زندانی کردن بازداشت‌شدگان روبرو شده است. به دلیل ادامه اعتراضات در این بین […]

براساس اعلام رسمی مقامات بریتانیایی، ۷۱۸ نفر طی تظاهرات اعتراضی علیه سیاست‌های محیط زیستی دولت بریتانیا بازداشت شده‌اند. علیه ۲۸ تن از شرکت‌کنندگان در تظاهرات در رابطه با اعتراضات اعلام جرم شده است.

در این میان پلیس لندن با مشکل جا برای زندانی کردن بازداشت‌شدگان روبرو شده است. به دلیل ادامه اعتراضات در این بین حدود ۲۰۰ نیروی کمکی پلیس از مناطق دیگر به لندن اعزام شده‌اند. همچنین بسیاری از ماموران پلیس اجازه گرفتن مرخصی نداشته‌اند.

به گفته نیروهای امنیتی بریتانیایی، دادگاه‌های لندن نیز به سختی امکان رسیدگی به پرونده همه بازداشت‌شدگان را دارند.

فعالان حفاظت از محیط زیست عضو گروه “شورش علیه انقراض” Extinction Rebellion روز دوشنبه گذشته، ۱۵ آوریل، پل واترلو و چندین چهارراه در مرکز پایتخت بریتانیا را مسدود کردند.

این فعالان از آن تاریخ هر روز در مناطق پر تردد لندن به بر پا کردن چادر و اعتراض پرداخته‌اند و رفت و آمد خودروها را با مشکل روبرو ساخته‌اند.

گروه “شورش علیه انقراض” را سال گذشته پژوهشگران بریتانیایی بنیان نهادند.

سه درخواست اصلی این گروه از دولت بریتانیا این است که حقیقت را به مردم درباره وضعیت محیط زیست و تغییرات آب و هوایی بگوید، تا سال ۲۰۲۵ ضایعات سوخت‌های کربنی را به صفر برساند و به مجمعی از شهروندان اجازه دهد تا بر روند بحث و چاره‌اندیشی درباره وضعیت محیط زیست و آب و هوا نظارت داشته باشند.