مدیرکل امور عشایری خراسان‌جنوبی گفت: بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین آب شرب مناطق عشایری استان از طریق لوله کشی در طول سال جاری دریافت خواهم کرد که امیدواریم هر چه زودتر تخصیص پیدا کند. به گزارش ایسنا، حسین حسین پور، ظهر امروز ۲۲ مرداد، در نشست خبری با اصحاب […]مدیرکل امور عشایری خراسان‌جنوبی گفت: بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین آب شرب مناطق عشایری استان از طریق لوله کشی در طول سال جاری دریافت خواهم کرد که امیدواریم هر چه زودتر تخصیص پیدا کند.

به گزارش ایسنا، حسین حسین پور، ظهر امروز ۲۲ مرداد، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال جاری ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی برای حوزه عشایری استان مصوب شده است که این اعتبارات بیشتر در حوزه آب و آبرسانی به جامعه عشایری استان اختصاص پیدا خواهد کرد، اما هنوز این اعتبارات تخصیص پیدا نکرده است.

وی با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات به جامعه عشایری دو قالب شکل کاری تعریف کرده‌ایم، افزود: قالب اول حوزه‌های اداری هستند که از طریق منابع دولتی تامین هزینه شده و قالب دوم تشکل‌های عشایری هستند که با اعتبارات مردمی و توسط جامعه هدف مدیریت می‌شوند.

مدیرکل امور عشایری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین آب شرب مناطق عشایری استان از طریق لوله کشی در طول سال جاری دریافت خواهم کرد که امیدواریم هر چه زودتر تخصیص پیدا کند.

حسین پور ادامه داد: روزمره ۴۸۰ نقطه در سطح استان به صورت سیار آبرسانی می‌شود و به طور متوسط ۵۰۰ تا ۵۵۰ متر مکعب آب شرب در روز به مناطق عشایری منتقل می‌کنیم.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱ تشکل عشایری در استان در حوزه دام و دامپروری، اظهار کرد: طی سال جاری پروژه آبرسانی به خواجه مینجوی نهبندان را در دستور کار داریم که این پروژه ۲۵ کیلومتر مسافت دارد و چاه اولیه آن حفر شده است و در سال جاری بحث لوله گذاری آن انجام خواهد شد.

مدیرکل امور عشایری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در رابطه با پرداخت تسهیلات ۱۰ درصدی به جامعه عشایری استان هیچ محدودیتی نداریم و طی سال جاری احداث آب شرب‌های دامی و ارائه خدمات مستمر به جامعه هدف را در دستور کار داریم.

انتهای پیام