دولت ترامپ محدودیت سفر به کوبا را بار دیگر تشدید کرد. وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که از این پس شرکت هواپیمایی این کشور مجاز نیستند به فرودگاه‌های کوبا پرواز داشته باشند

دولت ترامپ محدودیت سفر به کوبا را بار دیگر تشدید کرد. وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که از این پس شرکت هواپیمایی این کشور مجاز نیستند به فرودگاه‌های کوبا پرواز داشته باشند. فرودگاه هاوانا، پایتخت کوبا از این ممنوعیت مستثنی شده است.

 

به شرکت‌های هواپیمایی آمریکا مهلت ۴۵ روزه داده شده تا قانون جدید را اجرا کنند و برنامه‌پروازهای خود را تغییر دهند. گفته می‌شود که این دستور توسط اداره حمل و نقل آمریکا به خواست مایک پمپئو، وزیر امورخارجه این کشور تنظیم و صادر شده است.

 

وزارت امورخارجه آمریکا در توضیح این اقدام گفت که از این طریق از انتقال ارز توسط مسافران آمریکایی به کوبا جلوگیری خواهد شد. به گفته مقامات آمریکایی دولت کوبا مسئول سرکوب مردم خود و حامی دولت “نامشروع” نیکلاس مادورو در ونزوئلا است. دولت آمریکا خوان گوایدو، رقیب مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی این کشور به‌رسمیت می‌شناسد.

تنها فرودگاه هاوانا مشمول ممنوعیت پروازی جدید آمریکا نمی‌شود.

حواله پول محدود می‌شود

ترامپ با اقدامات سخت‌گیرانه خود اغلب سیاست‌ها و تصمیم‌های باراک اوباما را در قبال کوبا تغییر داده است. دولت آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ سفرهای دریایی برای شهروندان خود به کوبا را متوقف کرد.

دولت ترامپ سفر تورهای فرهنگی از آمریکا به کوبا را نیز متوقف کرده است. در ماه‌های گذشته نیز دولت ارسال حواله‌های مالی به کوبا را محدود کرد. مهاجران کوبایی اجازه دارند که حداکثر ۱۰۰۰ دلار در هر سه ماه برای بستگان خود در کوبا ارسال کنند.