یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «انگلیس در حالت استیصال درباره ایران تصمیم گیری می‌کند»، گفت: انگلیسی‌ها با توقیف نفتکش ایرانی نشان دادند که کاملا طبق برنامه طراحی شده توسط آمریکا حرکت و رفتار می‌کنند. محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مواضع برخی مقامات انگلیسی […]یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «انگلیس در حالت استیصال درباره ایران تصمیم گیری می‌کند»، گفت: انگلیسی‌ها با توقیف نفتکش ایرانی نشان دادند که کاملا طبق برنامه طراحی شده توسط آمریکا حرکت و رفتار می‌کنند.

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مواضع برخی مقامات انگلیسی بعد از توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه، گفت: انگلیسی‌ها در همان ابتدای توقیف نفتکش ایران نشان دادند که طبق برنامه طراحی شده آمریکا حرکت می‌کنند. آمریکا که در مقابله با ما تنها مانده تلاش می‌کرد کشورهای دیگر را با خود همراه کند که در این راه انگلیس همراه آمریکا شد.

وی افزود: البته در حال حاضر انسجامی بین مقامات انگلیسی دیده نمی‌شود و آمریکا هم از این فرصت استفاده کرده و انگلیس را در پازل خود وارد کرده است. البته در این مسیر هم دیگر تحریمی باقی نمانده که بخواهند علیه ما وضع کنند. آنها هر چه داشتند را استفاده کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انگلیس در حالت استیصال تصمیم می‌گیرد و قوه عاقله‌ای در بین مقامات این کشور دیده نمی‌شود، افزود: در شرایط فعلی تنها راه باقیمانده برای انگلیسی‌ها احترام به ایران و آزاد کردن نفتکش ما است که اگر این اتفاق رخ بدهد ما هم نفتکش آنها را آزاد می‌کنیم چون بنایی برای سختگیری و ادامه تنش نداریم. آنها هستند که تنش ایجاد می‌کنند.

انتهای پیام